1.stupeň – skupinová výuka v prostorách školy – aktualizace

Aktualizace 2.6.2020

Informace_pro_rodice_UPLATA ZA DRUŽINU_v_dobe_uzavreni_ZS_do 24.5.2020

Aktualizace 29.5.2020

Dne 27.5.2020 vydalo MŠMT aktualizaci pokynů „Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019/2020“ Dle této úpravy lze žáka zařadit do školní skupiny i dodatečně pokud to umožňují personálně organizační podmínky školy.

K ověření volné kapacity ve školní skupině kontaktujte nejdříve vedení školy prostřednictvím e-mailu  – mrkousovama@zs7.plzen-edu.cz, skola@zs7.plzen-edu.cz nebo na tel. 378027204, 378027201. V případě zvýšeného zájmu o dodatečné zařazení do výuky má přednost ten, kdo tento zájem projevil dříve.

Zákonní zástupci zájemců o dodatečné zařazení po ověření volné kapacity odevzdají třídnímu učiteli vyplněnou „Závaznou přihlášku k prezenční výuce“ „Sdělení o způsobu odchodu ze školy“ a v den nástupu „Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění“ s aktuálním datem.

Další informace a konkrétní podmínky najdete v následující příloze.

MŠMT – AKTUALIZACE – Ochrana zdraví a provoz základních škol do konce školního roku 2019/20

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA K PREZENČNÍ VÝUCE – dodatečné zařazení

SDĚLENÍ O ZPŮSOBU ODCHODU ZE ŠKOLY – AKTUALIZACE

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ

5.5.2020

od 25.5.2020 se znovu otevírá základní škola pro 1. stupeň. Děkujeme Vám za vstřícnost a spolupráci při zajišťování organizace a souvisejících věcí dobrovolné prezenční výuky. V současné době finalizujeme přípravy a informace pro Vás budeme postupně zveřejňovat v těchto aktualitách.

ZÁKLADNÍ INFORMACE K PREZENČNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ 1.STUPNĚ A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY
(konkrétní časové a jiné údaje najdete u informací k jednotlivým třídám ve stažitelných přílohách níže)

Veškerá stanovená pravidla se řídí pokynem MŠMT „Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019/20. Doporučujeme, abyste si tento pokyn důkladně prostudovali. Níže uvedené informace obsahují výtah nejdůležitějších pravidel tohoto dokumentu.(- ke stažení níže)

První den obnovené prezenční výuky (pondělí 25.5.2020)

• Každý žák přinese „Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění“ Bez něj nelze žáka do školy vpustit. (Pedagog bude tento dokument vybírat ještě před vstupem do prostor školy). V případě, že žák tento dokument mít nebude, bude neprodleně kontaktován zákonný zástupce. (- ke stažení níže)
  • Každý žák předá vyučujícímu písemné sdělení, zda bude ze školy odcházet sám či s doprovodem. (- ke stažení níže)

Příchod a odchod dětí do a ze školy

• Bude realizován pro jednotlivé studijní skupiny v různých časech a různými vchody tak, aby se skupiny nestřetávaly (vchod je pro příchod i odchod jedné skupiny vždy stejný)
  • Pro všechny osoby nacházející se před školou platí povinnost zakrytí úst a nosu a udržovat odstupy 2 m (není nutné u doprovodu žáka členem společné domácnosti)
  • Vstup do školy je umožněn pouze žákům, nikoli doprovázejícím osobám
  • Žáci jednotlivých vyučovacích skupin (tříd) se ráno shromáždí na určených stanovištích ve stanovenou dobu
  • Doba stanovená jako příchod je časem, kdy si pedagog vyzvedne žáky a odvede je do učebny. Je tedy nutné dostavit se na stanoviště s malým předstihem. Jednotlivé časy jsou určeny tak, aby se jednotlivé žákovské skupiny při přesunech nestřetávaly, jak požaduje MŠMT ve svých doporučeních. Po vstupu žáků se vchod (kromě hlavního vchodu u vrátnice školy) uzamyká. Pozdní příchod na stanoviště zkomplikuje situaci. Takový žák bude muset použít hlavní vchod po domluvě se službou ve vrátnici školy.
  • Šatny se nebudou používat. Všechny věci si žáci uloží ve třídě. Každý žák si přinese pytlík/tašku na uložení bot.

V budově školy

• Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách roušky
  • Každý žák musí mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky
  • Neprodleně po příchodu do třídy musí každý použít desinfekci na ruce. Žák si musí umýt ruce i po skončení každého vzdělávacího bloku.
  • V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagog nosit roušku, pokud je zachován rozestup 2 m (nejméně 1,5 m), záleží na rozhodnutí pedagoga. Pokud dochází k bližšímu kontaktu (např. při skupinové práci), musí se roušky nosit i ve třídě.
  • Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, respektive k jeho vyloučení ze skupiny i přípravy

Podezření na možné příznaky nemoci COVID-19

• Nikdo se známými příznaky nemoci COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cese) nesmí do školy vstoupit
  • Pokud žák vykazuje některý z možných příznaků COVID-19, bude umístěn do samostatné místnosti a budou kontaktováni zákonní zástupci s ohledem na okamžité vyzvednutí žáka. O podezření informuje škola spádovou hygienickou stanici.

KONKRÉTNÍ INFORMACE PRO STUDIJNÍ SKUPINY 1.A, 1.B, 3.A + 3.B, 2.A, 2.B + C (NOVÝ PAVILON)

Informace na web – třídy – nový pavilon

KONKRÉTNÍ INFORMACE PRO STUDIJNÍ SKUPINY 0.A, 3.C, 4.A + 4.C, 4.B, 5.A, 5.B, 5.C (HLAVNÍ BUDOVA)

Informace na web – třídy – hlavní budova