Stravování ve školní jídelně od 25.5. do 30.6.2020

Vážení strávníci

od 25.5.2020 obnovuje školní jídelna svůj provoz v omezeném režimu.

Stravování bude umožněno:

• žákům 1. až 5. tříd, pokud se budou účastnit výuky
  • zaměstnancům školy

Vařit se bude pouze jedno jídlo. Žáci a zaměstnanci, kteří projevili zájem o stravování, jsou již přihlášeni do 30.6.2020.

V případě, že někdo bude chtít stravování přerušit / ukončit, musí se sám odhlásit v objednávkovém systému www.strava.cz, nebo nejméně s jednodenním předstihem požádat mailem vedoucí školní jídelny kusovain@zs7.plzen-edu.cz o změnu.

Za správnost odhlášení obědů si ručí strávník sám. Aktuální stav svého konta vidí každý strávník na svém účtu. Strávníci, platící v hotovosti, zašlou chybějící částku za stravné do konce června na účet školní jídelny: 62134311/0100, nejpozději do 10.6.2020.

Výdej obědů od 25.5. do 30.6.2020:

• 11.00 – 13.00 hod. – konzumace v jídelně – žáci 1. stupně přihlášení k docházce do školy a pedagogové, doprovázející děti
  • 13.00 – 13.30 hod. ostatní pedagogičtí pracovníci a zaměstnanci ZŠ

Za nevyzvednuté a neodhlášené obědy se náhrada neposkytuje.

Z důvodu dodržování hygienických opatření v souvislosti s COVID 19 nebude strávníkovi oběd vydán v jinou dobu, než je pro něj stanoveno.

HYGIENICKÉ PODMÍNKY STRAVOVÁNÍ OD 25.5.2020 DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/20

Vztahuje se na základní provozní podmínky ve školní jídelně po dobu trvání potřeby dodržování epidemiologických opatření a doporučení.

Základní škola

1. Školní stravování bude provozováno v běžné podobě za zvýšených hygienických podmínek.
  2. Před vstupem do jídelny si každý žák umyje ruce nebo použije dezinfekci na ruce. Stojan s dezinfekcí je umístěn v prostoru před školní jídelnou.
  3. Do jídelny vstupují žáci s rouškou, tu strávník odkládá pouze při samotné konzumaci jídla a pití, a to do vlastního sáčku. Po konzumaci si ji opět nasadí.
  4. V jídelně se při výdeji jídla nesmí potkávat žáci z různých skupin, proto bude probíhat příchod do jídelny podle přesně stanoveného harmonogramu. Děti a žáci budou dodržovat odstupy nejméně 1,5 m.
  5. Jídlo, pití a příbory bude vydávat personál strávníkům na tácech.
  6. Paní kuchařky budou mít při výdeji roušky, popřípadě ochranný štít a jednorázové rukavice.
  7. Výdejní místa budou od jídelny oddělené bezpečnostním plexisklem.
  8. Při stravování bude každé dítě, žák sedět u samostatného stolu, mezi dvěma skupinami musí být dodržovány odstupy.
  9. Před výdejem a po skončení výdeje stravy budou povrchy vydezinfikovány.
  • Průběžně budou po strávnících dezinfikovány stoly a židle.

Při přípravě jídel a při vydávání je nutné dodržovat zvýšenou měrou běžná hygienická pravidla.