Volby do školské rady

Ředitelka 7. základní školy a mateřské školy Plzeň, Brněnská 36, příspěvková organizace oznamuje, že

ve dnech 21. – 23. 6. 2021

se uskuteční volba 2 členů školské rady z řad zákonných zástupců žáků školy.

Místo konání – 7. základní škola a mateřská škola Plzeň, Brněnská 36

Způsob volby – předání hlasovacího lístku v určeném období do hlasovacích schránek

Způsob volby:

• Volba zástupců nezletilých žáků do školské rady se uskutečňuje tajným hlasováním zákonných zástupců nezletilých žáků. Za každého žáka hlasuje pouze jeden zákonný zástupce.
  • Členy školské rady se stávají zákonní zástupci s prvním a druhým nejvyšším počtem získaných hlasů. Za platné jsou považovány volby, kterých se zúčastní alespoň jedna třetina oprávněných osob.
  • Členové školské rady jsou voleni na tříleté funkční období. Členem školské rady může být jen fyzická osoba, která je způsobilá k právním úkonům a je bezúhonná. Bezúhonnost dokládá čestným prohlášením. Členem školské rady nemůže být ředitel školy.

Kandidáti  do volby zástupce rodičů:

Jméno kandidáta Třídy, které navštěvují děti kandidáta Informace o kandidátech
Ing. Lenka Dezortová  2.A, 4.A, 9.B Pracuje jako vedoucí projektu IT, ICZ. a.s. Ve Školské radě byla aktivní i v uplynulém období, svými dílčími podněty přispívala k rozvoji koncepce školy. Činnost školy ji vždy zajímala a do školské problematiky přinášela pohled rodiče.
Ing Erika Kunešová MŠ, 2.B, 3.B Pracuje na Krajském úřadu Plzeňského kraje, odboru sociálních věcí. V minulosti pracovala jako ředitelka domova pro seniory. Aktivně se zajímá o činnost školy, je vstřícná, komunikativní a vždy ochotná pomoci řešit školskou problematiku.
Lucie Pernglau 4.A Pracuje jako obchodní zástupce firmy Gullo caffé. Na našem obvodě již 15 let pracuje v komisi pro školství, kulturu a občanské záležitosti. Aktivní členkou Školské rady byla i v uplynulém období.

Oznámení o konání voleb do ŠR

Školská rada – §167 ŠZ

Přípravný výbor