Informace pro rodiče dětí v MŠ od 25.5.-30.6.2020

prosíme o důkladné prostudování, v době provozu nebude prostor Vás s těmito opatřeními více seznamovat. Důležité dotazy samozřejmě rády zodpovíme.

Berte prosím na vědomí, že situace se může měnit a vyvíjet. Vaše případné dotazy zodpoví p. ředitelka školy co nejdříve po poradě, dne 19.5.2020. V případě neodkladných dotazů prosím kontaktujte p. ředitelku na  tel. čísle 724 158 416.

Formulář Čestné prohlášení – NUTNÉ odevzdat v den nástupu v mateřské škole od 25.5.2020 /rodiče, kteří potvrdí účast dítěte v MŠ dostanou emailem/

Pro včasné zabezpečení organizace chodu mateřské školy prosíme zašlete email paní učitelce /všichni rodiče by měli být kontaktováni, popř.mailové adresy jsou na webu MŠ/ nejdéle do 15.5.2020 (neděle) včetně

PROVOZNÍ DOBA: 7,00 – 16,00 hodin

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ: prosíme, pokud by bylo jen trochu možné o vyzvedávání dětí po obědě ve 12,00 hodin, nebo co nejdříve po odpočinku v době od 13,45 h., se stanovenými krizovými opatřeními (roušky, rozestupy…..)

METODIKA PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY

Cesta do mateřské školy a z mateřské školy

Při cestě do školy a ze školy se na děti a doprovod vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:

Pro všechny osoby nacházející se před budovou školy platí povinnost zakrytí úst a nosu.

Dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (tedy není nutné např. u doprovodu dítěte/členů společné domácnosti).

Příchod k mateřské škole a pohyb před mateřskou školou.

Neshromažďovat se a nezdržovat se před mateřskou školou

Před mateřskou školou dodržovat odstupy 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (tedy není nutné např. u doprovodu dítěte/členů společné domácnosti) doprovod do mateřské školy i z mateřské školy pouze 1, TENTÝŽ rodič

Doprovázející osoba se bude v prostorách mateřské školy pohybovat vždy v roušce.

Doprovázející osoba se bude pohybovat v budově školy pouze po nezbytně nutnou dobu (předání, vyzvednutí dítěte). Děti budete předávat před vstupem do umývárny – kde si děti ihned vydesinfikují ruce antibakteriálním mýdlem / 30sekund/, nebudete vstupovat do tříd.

Pokud dítě vykazuje některý z možných příznaků COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), NESMÍ do mateřské školy vstoupit.

V prostorách mateřské školy

Po celou dobu provozu mateřské školy do konce června 2020 bude prováděna průběžná dezinfekce ploch (s důrazem na místa dotyku rukou). Pro čištění a dezinfekci se používají dezinfekční prostředky, které působí jakoukoliv virucidní aktivitou.

Zvýšená pozornost bude DENNĚ věnována také dezinfekci stolů a povrchů, jako jsou např. kliky, vodovodní baterie, učební pomůcky, HRAČKY, podlahy používaných prostor, WC apod.

Ředitelka školy je povinna chránit zdraví všech zaměstnanců i dětí.

cestne_prohlaseni