Informace pro rodiče k otevření MŠ v nouzovém stavu

z důvodu ochrany zdraví žáků i zaměstnanců a v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem je MŠ již téměř dva měsíce uzavřena. Bylo to pro vás jistě velmi náročné období, ale přineslo vám také nečekanou příležitost věnovat se dětem v maximální možné míře.

Vláda ČR již začala rozvolňovat mimořádná opatření i v oblasti školství. Bude se ovšem jednat o mimořádný režim. Při otevření bude nutné dodržet řadu organizačních, hygienických a bezpečnostních pokynů, včetně dodání čestného prohlášení o neexistenci přítomnosti virového infekčního  onemocnění u každého žáka. Rodiče, kteří uvažují o přihlášení dítěte do MŠ v tomto nouzovém stavu, obdrží e-mailem.

V naší škole také pracují zaměstnanci, kteří stále patří rizikové skupiny osob většinou z důvodu chronických zdravotních obtíží či z věkových důvodů nebo s osobou z rizikové skupiny žijí v jedné domácnosti. Vzhledem k tomu, že MŠ má 4 třídy, nejsme schopni zajistit vzdělávání pro všechny děti. Děti musí být po skupinách maximálně 15 dětí. Složení skupin je plně v kompetenci MŠ, dle provozních a personálních podmínek /nikoli dle přání dětí a rodičů/. MŠ bude otevřena ve zkráceném režimu od 7.00hod. do 16hod.

Všechny tyto skutečnosti nás vedou k prosbě vůči vám, abyste důkladně zvážili, zda využijete opětovného otevření školy v době od 25.5. do 30.6.2020.  Proto by pro nás bylo pomocí, pokud byste si ještě ponechali děti v domácím režimu i po zbývajících pět týdnů. Samozřejmě pokud jste ve složité situaci z pohledu pracovního vytížení, ekonomického či sociálního postavení, bude pro vaše děti mateřská škola fungovat až do konce června. Kdo z vás ale může vyhovět a dítě si ponechá v domácí péči, bude mu odpuštěna platba za úplatu MŠ po celou tuto dobu.

Žádáme vás tedy, abyste celou situaci řádně promysleli a své konečné rozhodnutí sdělili své učitelce na její pracovní e-mail nejpozději do 15.5.2020. Poté budou podle počtu přihlášených dětí vytvořeny pracovní skupiny.

Kontaktní e-maily:

Sluníčka: dufkovaal@zs7.plzen-edu.cz

Sovičky: sykorovale@zs7.plzen-edu.cz

Ptáčci: maresovaka@zs7.plzen-edu.cz

Motýlci: krejbichovaiv@zs7.plzen-edu.cz

Děkujeme vám za pochopení.

kolektiv MŠ