Informace vedení školy – koronavirus

Aktuálně 6.3.2020:

Ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo nové mimořádné opatření, a to vzhledem k výraznému šíření onemocnění COVID-19 na území Itálie (cca 4 000 případů) a skutečnosti, že dominantní počet nakažených osob v České republice se nakazilo při svém pobytu na území Itálie. Podle informací MZ je v Itálii t. č. 16,5 tisíce Čechů.

S okamžitou platností se nařizuje všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost svému praktickému lékaři, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným způsobem (mobilní aplikace, e-mail, skype apod.), tedy bez osobního kontaktu.

Od pondělí 9. 3. bude ve škole ve zvýšené míře kontrolován zdravotní stav přítomných dětí na zvýšenou teplotu a další příznaky nemoci. Žáci s podezřením na onemocnění budou po kontaktování rodičů odesláni domů.

V Plzni 5. 3. 2020
Informace vedení školy k onemocnění novým typem koronaviru

žádáme Vás o potřebnou ohleduplnost při návratu dětí z jarních prázdnin do školy.

Po návratu s dětmi z rizikových oblastí v zahraničí požádejte o telefonickou konzultaci Krajskou
hygienickou stanici Plzeňského kraje se sídlem v Plzni (dále jen KHS PK) nebo svého praktického nebo dětského lékaře, aby pro rodinu určil další postup.

Prozatím rizikovými oblastmi jsou: Čína, Jižní Korea, Hong Kong, Japonsko, Singapur, Írán a v Evropě Itálie,
Francie, Německo, Španělsko, Velká Británie, Švýcarsko, Norsko, Nizozemsko, Švédsko.

Naléhavě Vás žádáme o dodržení tohoto postupu bezprostředně po návratu z uvedených rizikových oblastí a návrat dítěte do školního kolektivu zvolit až po ujištění ze strany těchto orgánů, že je to možné. Toto ujištění je i pro nás důležitým argumentem pro bezproblémový návrat Vašeho dítěte do kolektivu a jedna z možností, jak zamezit výskytu a šíření této virové kapénkové infekce.

Neustále sledujte aktuální informace KHS PK viz níže a stránky Ministerstva zdravotnictví www.mzcr.cz

Odkaz na KHS Plzeň, kde se aktualizují stanoviska a kontakty pro náš region   https://www.khsplzen.cz/informace/.

Kontaktujte telefonicky dle místa Vašeho trvalého bydliště územní pracoviště odboru protiepidemického KHS Plzeňského kraje pro Domažlice (377 033 963), Klatovy (376 370 624), Plzeň-město (377 155 100, -106, -107), Plzeň-jih (377 155 205, -212), Plzeň-sever (377 155 204, -216), Rokycany (371 709 430), Tachov (374 732 518), které příp. rozhodne o příslušných protiepidemických opatřeních včetně karantény.
Po-Pá-7:00-15:00

Infolinka – tel. 724 090 060                            Infolinka – Státní zdravotní ústav – 725 191 367
Po-Pá-15:00-20:00 hodin                                                                                                              –  724 810 106
So-Ne-svátky-8:00-20:00 hodin

Po nařízení karantény ze strany KHS PK Vám příslušný praktický lékař vystaví potvrzení o nařízení karantény
nebo dětský lékař potvrzení o ošetřování člena rodiny.

Pokud se objeví příznaky jako teplota, kašel, dušnost, zůstaňte doma a kontaktujte bez prodlení KHS Plzeň nebo Kliniku infekčních nemocí a cestovní medicíny FN Plzeň (IK) na tel. čísle 377 402 264, -657. Lze také
využít tísňovou linku 112, kde Vás přepojí na infolinku (724090060), která řeší problematiku nového typu
koronaviru v Plzeňském kraji.

• Je na každém z Vás, aby se choval odpovědně, zajistil nejen sobě a svým dětem potřebné zázemí,
   ale neohrozil zároveň ostatní děti ve škole.
• Věřím, že všichni odpovědným chováním budeme minimalizovat případný dopad na zdraví dětí.
• Ve škole budou zvýšena hygienická opatření.
• Případné aktuální informace uveřejníme na webu školy.

Děkuji Vám jménem svým i jménem rodičů všech dětí, které chodí do naší školy.

.                                                                                                                                      Mgr. Blanka Hránková
.                                                                                                                                                ředitelka školy

KORONAVIRUS_INFO_WEB