Oznámení rodičům

množí se stížnosti na zdravotní stav některých dětí ve třídách. Prosíme buďte zodpovědní, v jakém stavu dítě do MŠ dáváte. Buďte ohleduplní k ostatním dětem!

RÝMA A KAŠEL JSOU INFEKČNÍ ONECNĚNÍ ZPŮSOBENÁ VIRY NEBO BAKTERIEMI.

Přenáší se především kapénkami (vzduchem), tudíž stačí, aby dítě zakašlalo nebo kýchlo do prostoru! Onemocnění horních cest dýchacích se projeví většinou 1-4 dny po nákaze.

PROSÍME VÁS, ABYSTE DĚTI S RÝMOU A KAŠLEM DO ŠKOLKY NEVODILI! OHROŽUJETE TÍM OSTATNÍ DĚTI V MATEŘSKÉ ŠKOLE!

Pokud má Vaše dítě alergickou rýmu nebo kašel, je nutné donést potvrzení od odborného lékaře!

AKCEPTUJTE PROSÍM TOTO NAŘÍZENÍ.

S jakými příznaky onemocnění horních cest dýchacích není možné dítě do školky přivést (tedy pokud tyto příznaky odhalíme, dítě budeme posílat domů k vyléčení):

• „zelená“ rýma –  infekční rýma způsobená bakterií – v tomto případě je nutná návštěva lékaře!
  • „bílá“ rýma – infekční rýma způsobená virem – nejvíce infekční je v počátečním stádiu, kdy dítě intenzivně kýchá a z nosu mu teče průhledný sekret
  • vlhký kašel při klidové činnosti když je dítě v klidu bez intenzivního pohybu nebo když odpočívá po obědě na lehátku
  • suchý kašel při klidové činnosti když je dítě v klidu bez intenzivního pohybu nebo když odpočívá po obědě na lehátku
  • „štěkavý“ kašel – kašel, který ji typickým příznakem zánětu hrtanu
  • při zvýšené tělesné teplotě (37 stupňů a více)

Děkujeme Vám za spolupráci.