Poradenské služby ve škole zajišťují:

• Výchovný a kariérový poradce
  • Metodik prevence
  • Školní speciální pedagog
  • Školní asistentka (sociální poradenství a asistence)

Hlavní cíle školního poradenského pracoviště (ŠPP)

• Poskytování poradenských a konzultačních služeb pro žáky, jejich zákonné zástupce a pedagogy.
  • Vyhledávání žáků s rizikem vzniku speciálních vzdělávacích potřeb a zařazení do vhodného preventivního (stimulačního) nebo intervenčního programu.
  • Vyhledávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami včetně nadaných a mimořádně nadaných žáků a jejich zařazení do speciálně pedagogické péče.
  • Péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a jejich vzdělávání.
  • Vytváření příznivého sociální klima pro integraci kulturních a sociálních odlišností ve škole.
  • Koordinace poradenských služeb poskytovaných ve škole, koordinace poradenských služeb mimo školu a spolupráce se školskými poradenskými zařízeními, vzájemné konzultace.
  • Metodická pomoc třídním učitelům i ostatním pedagogickým pracovníkům při práci s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.
  • Poskytování odborné pomoci pro podporu vzdělávání, profesní orientaci a volbu povolání.
  • Prevence rizikového chování žáků.
  • Péče o žáky s neprospěchem a jejich vzdělávání.
  • Řešení problémů s neomluvenou a vysokou omluvenou absencí žáků.

Spolupráce: