Budoucí první třídy – zápisy pro školní rok 2024/25

ZÁPISY DO 1. TŘÍD – ÚVOD

zápisy k povinné školní docházce proběhnou prezenční formou v souladu s platnými právními předpisy ( školský zákon, vyhláška o základním vzdělávání a správní řád)

Před zápisy (v posledním březnovém týdnu) zveme předškoláčky s jejich p. učitelkami z obou vinických mateřských školek na dopolední prohlídku školy s možností vyzkoušet si práci na počítačích, interaktivní tabuli a s návštěvou 1. tříd.

Nahlédnut do prostor školy budete mít možnost 19. března 2024, kdy v odpoledních hodinách proběhne „Velikonoční jarmark“ s ukázkou činnosti školních kroužků. Bližší informace o této akci budou uveřejněny na webových stránkách školy v části „Aktuality“

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

I. ZÁPISY DO 1. TŘÍD

termíny zápisů na naší škole jsou stanoveny na čtvrtek 4.4. – pátek 5.4. 2024 od 14.00 do 18.00,  vztahují se na děti, které do 31.8.2024 dovrší šestý rok věku a  dále děti, kterým byl v loňském roce udělen odklad školní docházky. Uskuteční se v přízemí pavilonu D (pavilon 1. tříd, vchod ze školního hřiště)

Tento termín zápisů do 1. třídy se vztahuje i na děti se statusem dočasné ochrany.

INFORMACE K ZÁPISŮM

Kritéria pro přijímání žáků do 1. ročníku

Kritéria přijímání žáků do přípravné třídy

Registrační číslo a zveřejnění přijetí – informativní  (tento dokument dostane zákonný zástupce u zápisu s údaji týkající se konkrétního dítěte)

Všeobecné informace

Školní zralost

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku

NABÍDKA PLZEŃSKÝCH MĚSTSKÝCH DOPRAVNÍCH PODNIKŮ

balicek-pro-prvnacky-zs-2024

pk-pro-prvnacky-zapisy-zs-2024

pmdp-pk-privesek-deti-a5-2024-cz

II. POTŘEBNÉ TISKOPISY A DOKUMENTY:
(Potřebný tiskopis si můžete stáhnout kliknutím na jeho název. Všechny uvedené formuláře budou samozřejmě v papírové podobě také přímo ve třídách u zápisu.)

• Zápis dítěte k základnímu vzdělávání
  1. Tiskopis Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání, nejlépe podepsaná oběma zákonnými zástupci
  2. Tiskopis Zápisový lístek ke vzdělávání v ZŠ pro 2024-25
  3. Doložit pro fyzickou kontrolu „Rodný list“ dítěte (nebo přiložit jeho kopii) a průkaz totožnosti zákonného zástupce
  • Odklad školní docházky
  2. Tiskopis Žádost o odklad školní docházky, nejlépe podepsanou oběma zákonnými zástupci
  3. Tiskopis Zápisový lístek ke vzdělávání v ZŠ pro 2024-25
  4. Doložit pro fyzickou kontrolu „Rodný list“ dítěte (nebo přiložit jeho kopii) a průkaz totožnosti zákonného zástupce
  5. Zpráva příslušného školského poradenského zařízení (Pedagogicko-psychologická poradna, Speciální pedagogické centrum) a doporučující posouzení příslušného odborného lékaře (pediatra) nebo klinického psychologa.
    ! V případě, že máte vyřízena všechna výše požadovaná doporučení, není nutno vyplňovat „Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání“. !
  • Přijetí do přípravné třídy

V případě, že máte zájem o zařazení dítěte, pro které žádáte odklad, do přípravné třídy, potřebujete všechny dokumenty uvedené v bodě II. , část „Odklad školní docházky+ Žádost o přijetí do přípravné třídy a doporučení školského poradenského zařízení

III. ELEKTRONICKÁ REGISTRACE K ZÁPISŮM

na níže uvedeném odkazu si můžete zaregistrovat konkrétní termín zápisu do 1. tříd – tedy termín pro osobní podání žádostí.  Elektronické přihlašování bude funkční od středy 20.3.2024 8.00 do středy 3.4.2024 12.00

Nápovědu k elektronickému přihlašování najdete na tomto odkazu:

Vašemu dítěti bude systémem vygenerováno registrační číslo, které Vám bude zasláno e-mailu s potvrzením termínu registrace. Pečlivě si jej uschovejte. Pod tímto číslem bude Vaše dítě procházet v celém procesu přijímacího řízení a také později v srpnu při zařazení do konkrétní třídy.

Vážení rodiče, na zamluvený termín přijďte včas.  Pozdější příchod může znamenat, že budete muset vyčkat na uvolnění místa stolečku pro příchozí bez registrace

Pokud nemáte z nějakého důvodu možnost provést sami elektronickou registraci k zápisu, můžete si termín osobně zamluvit do sekretariátu školy a to v pondělí  25.3. 2024 od 7.30 do 9.00 a od 14.00 do 17.00. Prosíme dodržte uvedené časy.

Pokud jste si žádným způsobem nezaregistrovali termín, přijďte některý ze stanovených dnů (čtvrtek 4.4. nebo pátek 5.4. v době od 14.00 do 17.30). Škola bude mít připraveno 1 zápisové místo pro nezaregistrované. Musíte však počítat s dobou čekání.

Pokud se nebudete schopni z vážných důvodů s dítětem v zamluveném termínu dostavit, kontaktujte školu na tel. čísle 378 027 201.

IV. AKTIV RODIČŮ BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ A NULÁČKŮ

– Aktiv plánujeme uskutečnit na čtvrtek 13.6.2024 od 16.00 v jídelně školy.

– Před a po aktivu bude možné předzapsat své dítě do školní družiny nebo zájmového kroužku

V. TELEFONICKÁ PODPORA

Nejste-li si čímkoli jistí, neváhejte nás před zápisy kontaktovat na těchto telefonních číslech:

378 027 201 – sekretariát školy

378 027 200 – Mgr. Ilona Skálová, ředitelka školy