Školní speciální pedagog

Mgr. Daniela Nistorová – školní speciální pedagog

Konzultační hodiny pro žáky a rodiče kdykoliv po domluvě

Kontakt:
tel.: 378 027 233, 378 027 201
e-mail: nistorovada@zs7.plzen-edu.cz

Standardní činnosti školního speciálního pedagoga

Diagnostika a depistáž

• Spolupráce při zápisu do 1. ročníku.
  • Vyhledávání žáků s rizikem vzniku speciálních vzdělávacích potřeb (SVP) a zařazení do vhodného preventivního, stimulačního, nebo intervenčního programu.
  • Vyhledávání žáků s SVP a jejich zařazení do speciálně pedagogické péče.
  • Vytyčení hlavních problémů žáka, stanovení plánu pedagogické podpory v rámci školy a mimo ni.
  • Diagnostika speciálních vzdělávacích potřeb žáka, shromažďování údajů o žákovi pro navazující intervence ve školním prostředí, předpokladů pro čtení, psaní, počítání, předpokladů rozvoje gramotnosti, analýza získaných údajů a jejich vyhodnocení.

Konzultační, poradenské a intervenční práce, metodické činnosti

• Intervenční podpora při realizaci plánu pedagogické podpory.
  • Dlouhodobá i krátkodobá individuální nebo skupinová speciálně pedagogická péče za účelem naplňování podpůrných opatření pro žáky; reedukační, kompenzační a stimulační činnosti se žákem/žáky s rizikem vzniku speciálních vzdělávacích potřeb.
  • Participace na vytvoření individuálního vzdělávacího plánu u žáků s SVP nebo plánu pedagogické podpory u žáků s rizikem vzniku SVP ve spolupráci s třídním učitelem, vedením školy, žákem a zákonnými zástupci žáka.
  • Průběžné vyhodnocování účinnosti poskytovaných podpůrných opatření, dle potřeby navržení a realizace úprav.
  • Zajištění speciálních pomůcek a didaktických materiálů.
  • Individuální konzultace pro rodiče.
  • Individuální konzultace pro pedagogické pracovníky.
  • Speciálně pedagogické přístupy při řešení multikulturní problematiky ve školním prostředí.
  • Konzultace s pracovníky školských a dalších poradenských zařízení.
  • Metodická pomoc třídním učitelům a dalším pedagogům při vzdělávání žáků s SVP nebo žáků s rizikem vzniku SVP.