Evropský den jazyků

Den jazyků na 7. ZŠ – 26. 9. 2019 – NJ

Letošní rok jsme Evropský den jazyků oslavili jen v rámci vyučovacích hodin německého jazyka, kdy jsme si opět připomněli, jak je důležité dorozumět se se svými sousedy a zároveň zachovat jazykovou rozmanitost v Evropě.

Žáci plnili různé úkoly, kde museli přemýšlet nad významem různých slovíček a pomáhat si znalostmi z jiných jazyků, osvěžili si znalosti z jiných předmětů (zeměpisu, dějepisu) a dozvěděli se zajímavosti o německy mluvících zemích. Museli spolupracovat podle hesla: Když nevíš, zeptej se spolužáka, když neví spolužák, zeptej se učitele. Pro učitele to byla zpětná vazba, aby se dozvěděl, co dalšího žáky zajímá a o čem by si v tomto roce chtěli povídat a co by se chtěli naučit.

Tímto jsme navázali na soutěžní program Goethe institutu, který jsme úspěšně absolvovali v loňském roce.